Producent pomp ciepła

Instalator montuje pompę ciepła producenta Ricom Energy
Nasza firma - Ricom Energy - to wiodący producent pomp ciepła oraz innych rozwiązań, których celem jest podnoszenie wydajności grzewczej w budynkach mieszkalnych, usługowych i przemysłowych.

Jesteśmy jednym z liderów innowacyjności branży instalacyjnej. Podczas tworzenia produktów, stawiamy na innowacyjność, efektywność działania, ekologię i design. Doskonale wiemy, że Klienci są coraz bardziej wymagający, dlatego dostarczamy tylko najlepsze
rozwiązania z zakresu energetyki.

Zapewniamy kompleksową obsługę handlową i serwisową hurtowniom, firmom i instalatorom z całej Polski.

Pompy ciepła – innowacyjne rozwiązanie przyjazne naturze

Pompy ciepła powietrze-woda to wysoce skuteczne urządzenia grzewcze, przekształcające energię z powietrza w ciepło do przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz ogrzewania
wnętrz. Powietrzne pompy ciepła (w tym pompy ciepła powietrze-woda) zaliczają się do odnawialnych źródeł energii.
Sprawdź pompy ciepła, które znajdują się w ofercie naszej firmy!

Przełącz się na wygodę
z Ricom Heat

Korzystaj z odnawialnych źródeł energii i oszczędzaj!

Czy wiesz, ile Twój dom potrzebuje energii?

Jaki system grzewczy jest najbardziej opłacalny dla Twojego domu? Które urządzenia grzewcze pozwolą Ci uzyskać najwyższą efektywność grzewczą? Sprawdź to już dziś!

Poznaj pompy ciepła

Pompa ciepła do 30 000 zł tańsza? Teraz to możliwe!

Dziadek i syn odkładają oszczędności jakie uzyskali z ogrzewania domu pompa ciepła Ricom Energy.
Dzięki możliwości uzyskania dofinansowania do 30 000 zł z programu Czyste Powietrze, zakup pompy ciepła jest coraz bardziej realny dla większej grupy osób! 

Przeczytaj, co zrobić, by uzyskać dofinansowanie i móc kupić pompę ciepła nawet o kilkadziesiąt procent taniej!

Pompy ciepła znaczącym elementem transformacji energetycznej!

Pompy ciepła to, obok paneli fotowoltaicznych czy turbin wiatrowych, jeden z elementów transformacji energetycznej. Pompa ciepła jest samodzielnym lub uzupełniającym źródłem ciepła. Może współpracować z dodatkowymi źródłami ciepła, np. kolektorami słonecznymi lub kotłem gazowym czy też olejowym.

Jak wybrać pompę ciepła?

Na co zwracać uwagę, wybierając pompy ciepła? Aspekty, które warto przeanalizować, to moc grzewcza, efektywność pracy (także przy niskich temperaturach) oraz możliwości, jeżeli chodzi o podgrzewanie wody. Istotna - szczególnie dla efektywności energetycznej - jest również możliwość podłączenia paneli fotowoltaicznych.

Pompy ciepła - efektywne, kompaktowe i proste w montażu

Ogromnym atutem pomp ciepła powietrze-woda jest ich efektywność energetyczna i prosta instalacja. Powietrzne pompy ciepła zajmują niewiele miejsca (szczególnie porównując je do innych źródeł ciepła, jakimi są np. gruntowe pompy ciepła). W przypadku, gdy powietrze będzie dolnym źródłem ciepła, instalacja może ograniczyć się do montażu pompy ciepła na zewnątrz budynku i połączenia jej z systemem wewnątrz budynku przy pomocy instalacji rurowej.

Powietrzna pompa ciepła alternatywą dla tradycyjnych źródeł energii

Szukasz ekologicznego rozwiązania do ogrzewania domu i przygotowania ciepłej wody użytkowej czy też ogrzewania wody basenowej? Powietrzne pompy ciepła powietrze-woda mogą być świetną alternatywą dla klasycznych źródeł energii!

Szafy hydrauliczne

Cała kotłownia w jednym urządzeniu

Szafa hydrauliczna Hydra to innowacyjne urządzenie, idealnie dostosowane do pomp ciepła powietrze-woda typu monoblok.
Wyróżniają ją kompaktowe wymiary, wygoda użytkowania i niski poziom hałasu.
Łatwy transport
Małe wymiary
Bezobsługowość

Znajdź najbardziej opłacalny system ogrzewania domu

Pompa ciepła w połączeniu z pompa ciepła od polskiego producenta Ricom Energy
Czy wiesz, że okres użytkowania zarówno paneli fotowoltaicznych, jak i pompy ciepła to nawet 20-25 lat? Wybierając więc system ogrzewania domu, jakim jest pompa ciepła powietrze-woda w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną, wygenerujesz największe oszczędności!

Odkryj pełnię korzyści wynikającą z używania odnawialnych źródeł energii i zobacz ofertę Ricom Heat w zakresie pomp ciepła!

Kotły indukcyjne Ricom

Doskonała alternatywa do pomp ciepła

Kotły indukcyjne Fenix, dzięki zjawisku indukcji elektromagentycznej, wykonują pracę szybciej niż inne urządzenia grzewcze. Do tego brak grzałki elektrycznej w kotłach indukcyjnych oznacza brak potrzeby wymiany takiej grzałki co określony czas. Kocioł indukcyjny Fenix nie posiada części wymiennych.
Bezobsługowość
Łatwy transport
Małe wymiary
Amper

Kocioł indukcyjny

Dowiedz się więcej

Ricom Energy - lider innowacyjności branży instalacyjnej

Nasza firma - Ricom Energy - to wiodący producent pomp ciepła oraz innych rozwiązań, których celem jest podnoszenie wydajności grzewczej w budynkach mieszkalnych, usługowych i przemysłowych.

Jesteśmy jednym z liderów innowacyjności branży instalacyjnej. Podczas tworzenia produktów, stawiamy na innowacyjność, efektywność działania, ekologię i design. Doskonale wiemy, że Klienci są coraz bardziej wymagający, dlatego dostarczamy tylko najlepsze rozwiązania z zakresu energetyki.

Zapewniamy kompleksową obsługę handlową i serwisową hurtowniom, firmom i instalatorom z całej Polski.

Logotyp Ricom energy

Ricom Energy sp. z o.o.

ul. płk. Andrzeja Hałacińskiego 2
32-050 Skawina
NIP: 6793107189 | REGON: 36 06 07 810

Koordynator administracyjny

PIOTR ŚLUSARCZYK

Dział zamówień


Dział techniczny

WOJCIECH SZYPUŁA