Ricom Heat

Pompy ciepła

Szeroka gama naszych produktów jest dopasowana do różnorodnych potrzeb klientów. Urządzenia z poszczególnych serii wykorzystują zróżnicowane czynniki chłodnicze i funkcje.

R32, EVI czy PRO – jaką pompę wybrać?

W zależności od indywidualnych potrzeb i wymagań konkretnej inwestycji zapewniamy wybór urządzeń należących do jednej z trzech serii. Każda z nich posiada szczególne właściwości, które możesz dopasować do własnych preferencji. Pompy z czynnikiem R32 wykorzystują sprężarkę inwerterową, zapewniając pracę w zwiększonym zakresie temperatur. Seria EVI wyróżnia się ulepszonym wtryskiem pary. Z kolei pompy PRO posiadają bardzo wydajny czynnik chłodniczy R290.

Poznaj pompy ciepła EVI

EVI
Easylife
Pompa ciepła monoblok

Czynniki chłodnicze R32 i R290

Nowoczesny dom ogrzewany pompa ciepła powietrze woda - Ricom Energy
Czynniki chłodnicze wykorzystywane przez nasze pompy są wydajne i ekologiczne. R32 jest efektywniejszy od swoich poprzedników, ponieważ posiada wyższy współczynnik przenikania ciepła przy mniejszej ilości substancji. Propanowy R290 z kolei jest w pełni naturalny i posiada prawie zerowy współczynnik tworzenia efektu cieplarnianego (GWP:3)

Poznaj pompy ciepła PRO

PRO
Ecoair
Pompa ciepła monoblok

Inteligentne sterowanie – postaw na komfort

Pani pije kawe w domu ogrzewanym przez pompe ciepła Ricom Energy
Nowoczesne sposoby sterowania urządzeniami Ricom Heat zagwarantują Ci wygodę, której potrzebujesz na co dzień. Dzięki wykorzystaniu inteligentnego programatora, pompy same dostosowują pracę do temperatury panującej na zewnątrz i Twoich oczekiwań. Komfortową obsługę zapewnia również wbudowany moduł Wi-Fi, który umożliwia sterowanie urządzeniem przy pomocy aplikacji mobilnej.

Pobierz katalog produktów

Ricom Heat

Pobierz katalog produktów 2022
Katalog pomp ciepła Ricom Energy

Poznaj pompy ciepła R32

R32
Argos
Pompa ciepła monoblok
R32
Vela
Pompa ciepła allinone

Chroń instalację

Monter instaluje pompe ciepła Ricom Energy
Idealnym sposobem ochrony instalacji pompy ciepła przed zanieczyszczeniami jest wykorzystanie filtra magnetycznego. Systemy separacyjne Ricom Safe sprawiają, że jest ona mniej narażona na usterki, a czas eksploatacji znacząco się wydłuża.

Poznaj inne produkty Ricom Heat

PRO
Ecoair
Pompa ciepła monoblok
Hydra
Szafa hydrauliczna
Logotyp Ricom energy

Ricom Energy sp. z o.o.

ul. płk. Andrzeja Hałacińskiego 2
32-050 Skawina
NIP: 6793107189 | REGON: 36 06 07 810

Koordynator administracyjny

PIOTR ŚLUSARCZYK

Dział zamówień


Dział techniczny

WOJCIECH SZYPUŁA