2021-04-21

Ricom pomaga wejść w Zielony Ład

Produkty RICOM ENERGY stanowią idealną odpowiedź na ekologiczne dyrektywy Unii Europejskiej. Już w 2019 r. Komisja Europejska opracowała założenia Zielonego Ładu, które pozwalają osiągnąć zerowy poziom emisji gazów cieplarnianych do 2050 r.

Dostosowując się do tych założeń, polski rząd przyjął dokument o nazwie „Polityka energetyczna Polski do 2040 r.”, szczegółowo określający charakter naszej transformacji energetycznej. W najbliższych latach szykują się duże zmiany, na które najlepiej przygotować się z RICOM ENERGY.

Systemy kominowe naszej firmy są częścią ogólnopolskiego procesu wymiany pieców. Tworzymy je z myślą o nowoczesnych kotłach kondensacyjnych, które mają zastąpić przestarzałe kopciuchy. To one są przede wszystkim odpowiedzialne za zjawisko smogu i niską jakość powietrza w Polsce.

Świadomość ich negatywnego wpływu jest jednak bardzo niska – według badań tylko 1/3 Polaków ma taką wiedzę. Pomimo tego faktu władze samorządowe postanowiły działać i na przestrzeni ostatnich lat przyjęły uchwały antysmogowe w większości województw.

Obowiązywanie nowego prawa z trudem przebija się do świadomości społecznej (patrz: mapa na grafice). Mieszkańcy naszego kraju są słabo poinformowani na temat obowiązków, które właśnie nakłada na nich państwo.

RICOM ENERGY chce pełnić w tym procesie rolę edukacyjną. W najbliższym czasie będziemy na bieżąco informować o wszelkich nowościach związanych z Zielonym Ładem. Wierzymy, że rozwiązania proponowane przez naszą firmę pozwolą gładko wejść w nową rzeczywistość.

Powrót do wszystkich artykułów
Logotyp Ricom energy

Ricom Energy sp. z o.o.

ul. płk. Andrzeja Hałacińskiego 2
32-050 Skawina
NIP: 6793107189 | REGON: 36 06 07 810

Koordynator administracyjny

PIOTR ŚLUSARCZYK

Dział zamówień


Dział techniczny

WOJCIECH SZYPUŁA