2022-03-09

PIERWSZA EDYCJA RICOM CUP

26 lutego w hali sportowej w Kłaju odbył się pierwszy turniej piłkarski Ricom Cup. Zmagania kobiecych drużyn młodzieżowych U-15 przyniosły wiele emocji i stały na wysokim poziomie sportowym. Nasza firma z dumą przyjęła funkcję głównego sponsora i współorganizatora rozgrywek.

Uczestniczki turnieju zaprezentowały dobre przygotowanie taktyczne, szeroki wachlarz umiejętności technicznych i sportowego ducha kierowanego zasadami fair play. Były piękne bramki, składne akcje i walka o jak najlepszy rezultat do samego końca.

Najlepszą drużyną turnieju okazała się Akademia Piłkarska Przeciszów, która wyprzedziła ekipę gospodyń - LFA Targowiankę Targowisko. Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny Tarnovii Tarnów, UKS Orlika Dębno i Targowianki II. MVP rozgrywek została wybrana Julia Kowalska (LFA Targowianka), a Królową Strzelczyń Natalia Olchawska (Tarnovia).

Przygotowane nagrody wręczył zawodniczkom prezes Ricom Energy, Mateusz Marek. Tak wytłumaczył ideę zaangażowania firmy w rozwój młodzieżowego sportu:

- Drużyny młodzieżowe są „czyste”, tak jak powietrze dzięki naszym systemom ogrzewania. Dlatego uważam, że lepiej wspierać rozwój najmłodszych, niż wchodzić w skorumpowany świat seniorskiego sportu. W ostatnich dniach widzimy jak na dłoni, że rządzą nim brudne pieniądze i reguły.

Zapowiedział również kolejną edycję Ricom Cup:

- Jest pomysł zorganizowania turnieju w czerwcu na Dzień Dziecka. Planujemy rozszerzać naszą współpracę z Targowianką w najbliższych latach.


Powrót do wszystkich artykułów
Logotyp Ricom energy

Ricom Energy sp. z o.o.

ul. płk. Andrzeja Hałacińskiego 2
32-050 Skawina
NIP: 6793107189 | REGON: 36 06 07 810

Koordynator administracyjny

PIOTR ŚLUSARCZYK

Dział zamówień


Dział techniczny

WOJCIECH SZYPUŁA